Μπάσκετ

Καρβαλιάλ για το 1-1 στη Λεωφόρο: «Και οι δύο μπορούσαμε να σκοράρουμε στο τέλος»

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό για την πρώτη μονομαχία τους στη φάση των 16 του Κυπέλλου και όλα θα κριθούν στις 17/1 στον Πειραιά.

Μετά το παιχνίδι ο Κάρλος Καρβαλιάλ είπε στο Cosmote TV

«Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι, στο πρώτο μέρος είχαμε τον έλεγχο, καταφέραμε να βάλουμε και ωραίο γκολ.

Πήγαμε στο ημίχρονο με το προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και από στημένη φάση δεχθήκαμε την ισοφάριση.

Μετά και ο Παναθηναϊκός και εμείς μπορούσαμε να σκοράρουμε. Ένα ανταγωνιστικό ματς, όπως το περιμέναμε.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ναβάρο έπαιξε με ένταση, ήταν για καιρό εκτός αγωνιστικής δράσης,

σήμερα έτρεξε 10 χλμ, σε υψηλή ένταση, ήταν αδύνατο να συνεχίσει και με την ίδια ένταση, έπρεπε να γίνει η αλλαγή.

Ο Αλεξανδρόπουλος ένιωσε μικρό πόνο δεν μπορούσε να συνεχίσει με την ίδια ένταση.

Δεν είχαμε τον Ελ Κααμπί, τον Ελ Αραμπί ήταν δύσκολο να βρούμε αντικαταστάτες. Το δεύτερο μέρος ήταν ισορροπημένο.

Παρ’ ότι ήμασταν καλοί στο πρώτο μέρος, δεν ήμασταν κακοί στο δεύτερο μέρος».