Ποδόσφαιρο

Μουντιάλ 2022: Ολόκληρο το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές καλύψεις μέχρι τον μεγάλο τελικό

Μουντιάλ 2022: Ολόκληρο το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές καλύψεις μέχρι τον μεγάλο τελικό

Αντίστροφα μετράμε πλέον για την έναρξη του Μουντιάλ καθώς την αυλαία ανοίγει την Κυριακή 20/11 η αναμέτρηση του Κατάρ απέναντι στο Εκουαδόρ.

Δείτε όλο το πρόγραμμα

Φάση των ομίλων

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+
15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+
15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1
17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου

17:00 1Α – 2Β, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1+
21:00 1C – 2D, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

17:00 1D – 2C, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 1B – 2A, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε – 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
21:00 1G – 2H, (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου

17:00 1F – 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 1H – 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: W53 – W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 QF2: W49 – W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 – W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 QF4: W51 – W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 – W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
21:00 SF2: W59 – W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1Σάββατο

17 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ – (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ – (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Σχετικά Άρθρα

Ομόνοια – ΑΕΚ 0-2: Φιλική νίκη με σφραγίδα Πινέδα

achaiavoice

Super League 1, Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ 1-1: Έχασε την ευκαιρία!

achaiavoice

Ο απίθανος Ρονάλντο, σκόραρε κατά της Έβερτον και έφτασε τα 700 γκολ σε συλλογικό επίπεδο!

achaiavoice

Τελικός Κυπέλλου Αγγλίας, Τσέλσι-Λίβερπουλ 0-0 (5-6 στα πέναλτι): Ο Τσιμίκας χάρισε το κύπελλο στους «κόκκινους»

achaiavoice

Super League 1, Απόλλων-Παναθηναϊκός 0-3: Οι πράσινοι ξανά στο… δρόμο για τα play offs

achaiavoice

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός 0-0: Δύο βαθμούς έχασε το «τριφύλλι» ενόψει Ολυμπιακού

achaiavoice

Χρησιμοποιούμε cookies για να κάνουμε ακόμα καλύτερη την εμπειρία σου στο site μας. Αποδοχή Περισσότερα